Vili získal BRONZ!

  19. marec 2017
Krásny večer prajem, pre mňa a náš tím jeden najkrajších! Z dejiska Majstrovstiev Európy prinášame radostnú správu! Vili Tanko dokázal poraziť aj Nándora Csóku (bronzový medailista z ME 2015 , ktorý získal aj ocenenie najúspešnejšieho boxera roku 2015 v Maďarsku) . Ako prebiehal deň po víťazstve nad šampiónom Bulharska? Radosť zo zaslúženej výhry trval len krátko a my sme sa sústredili a pripravovali na technického maďara.

Sledoval som Viliho a jeho správanie počas tohto šampionátu. Pôsobil veľmi vyrovnane a kľudne. Nastavený a naladený na boj proti najlepším z Európy. Často meditoval a sústredil sa na zápas a keď sme rozoberali taktiku , sme z neho cítili, že je vynikajúcim partnerom , ktorý príjme naše rady. Nepreháňam, keď poviem, že ešte len 21 ročný Vili nám dozrel a má k profesionálny prístup.

K zápasu o medailu: Vili bol od úvodného gongu aktívny a pracovitý, pohyblivý. Súpera predchádzal a bol rýchlejší. Hneď od začiatku mal v rukách priebeh zápasu . Prvé kolo jednoznačne patril nám . " Buď maximálne sústredený a stále v pohybe, pozor na jeho zadnú ruku." Týchto pár slov bolo pre mňa kľúčových! Vstup do druhého kola bol opäť v réžii nášho reprezentanta. Prišiel však nečakaný presný úder a Vili sa ocitol na podlahe ringu. Ťažko otrasený sa postavil a pokračoval v boji, keď jeho súper zacítil šancu a spustil sériu úderov do nášho šampióna. " Hore , ruky a brániť sa.... " Nič iné sme nechceli od Viliho, ktorý vďaka obrovskému srdcu dokázal nielen prežiť útoky súpera, ale aj zaútočil. Po druhom kole sa vrátil do rohu ešte stále otrasený a len minútka bola na zotavenie sa . Krátky čas, ale Vili išiel do posledného kola poskladaný , pripravený nechať tam aj srdce! Tretie kolo veľkej bitky, kde opäť dominoval Vili. ÁNO !!!Dokázal sa vrátiť do zápasu a uštedril aj zopár tvrdých úderov súperovi! Verdikt , na body 4:1 vyhráva VILIAM TANKO!

Obrovská radosť a krátko trvajúca oslava v šatni , ktorá skončila so slovami.... " Máme medailu, ale ešte sme neskončili, zajtra nás čaká domáci reprezentant!" Naša malá výprava , ktorú tu vedieme s reprezentačným trénerom Paľom Hlavačkom , vzorne reprezentuje Slovensko a po zápasoch nám gratulujú funkcionári a tréneri z iných výprav! Z domova od našich najbližších prichádzajú povzbudivé správy , ktoré sa dobre čítajú! Bohužiaľ cítim aj závisť a na diaľku cítime aj neprajníkov z nášho okolia. Ako sa s tým vyrovnáme? Bohužiaľ ich nezmeníme a nemôže nás mať každý rád! Ideme si za svojimi snami , ktoré si plníme. Slovensku a boxu robíme už dlhé roky krásnu reklamu! Vili to krásne povedal dnes, zrazu mám zasa veľa "nových" kamarátov, ale cítim, že koľko ľudí trpí kvôli môjmu úspechu. Nechápem, lebo ja každému prajem, len to najlepšie!

Som rád, že už dlhé roky žijem a pracujem s takýmto dobrým človekom, ako je Vili! Odpísali ho už veľakrát a prežili sme spolu aj ťažké chvíle, ale je tu a prináša na Slovensku ďalšiu medailu! Ďakujem Vám priatelia, že ste s nami! Veľmi si to vážime! Idem teraz masírovať Viliho a potom ho uložím na sladký a pokojný spánok!

  SPÄŤ NA NOVINKY