Medzinárodný boxerský maratón 21.-27. november 2022

  21. november 2022

Už v pondelok 21.11.2022 štartujeme na našej Akadémii Tomiho KIDA jedinečné podujatie na Slovensku – Boxerský maratón – ktorý bude trvať jeden celý týždeň a spojí všetkých fanúšikov športu, deti, mládež aj dospelých, verejnosť aj známe slovenské športové tváre.

Naším cieľom je podporiť športovanie a zdravý životný štýl, motivovať ľudí dosahovať svoje sny, ísť si za svojím cieľom a tvrdo na tom pracovať, priblížiť športovú prípravu vrcholových športovcov, zapojiť verejnosť do spoločných tréningov a rozhýbať čo najviac ľudí.

PROGRAM MARATÓNU

 • Vrcholoví športovci zo zahraničia (SK, HU, CZ, AUT)
 • Tréningy pre verejnosť – deti aj dospelých
 • Národné športové centrum a testovanie športovcov
 • Galavečer boxu so zaujímavým programom
 • Nočné tréningy 
 • Olympijský a paralympijský deň
 • Známe tváre slovenského športu
 • Zápis do Slovenskej knihy rekordov

Už v pondelok Vás privítame na našej Akadémii, kde Vám predstavíme náš tím, náš športový život a našu prácu. Predstavíme Vám Tomi KID team junior a taktiež našich TOP športovcov, s ktorými sa budete môcť porozprávať, zazdielať ich skúsenosti počas najväčších životných zápasov a taktiež motiváciu.

Všetky doobedia počas týždňa budú venované deťom zo základných škôl, pretože DETI SÚ NAŠA BUDÚCNOSŤ! a vieme, ako veľmi je potrebné im venovať našu pozornosť, naučiť ich zdravému životnému štýlu a láske k pohybu.

Taktiež každé ráno o 06:00 sa budete môcť zúčastniť tréningu: Budíček s Tomi KIDOM, ktorý Vás postaví na nohy a pripraví na skvelý deň plný radosti J

V utorok nás navštívi tím z Národného športového centra, ktorý si pre Vás pripraví testovanie, aké absolvujú naši vrcholoví športovci.

Zoznam testov so stručným popisom:

 • Inbody – analýza telesného zloženia
 • Merianie telesnej hmotnosti, množstva telesného tuku, množstva viscerálneho tuku, hmotnosť kostrového svalstva, objem vody v organizme, proteíny, minerálne látky, bazálny metabolizmus a iné.
 • Optojump - Vertical jump alebo Broad Jump – výbušnosť dolných končatín
 • Handgrip – meranie maximálnej sily stisku ruky, porovnanie ľavej a pravej ruky.
 • Fitlight – rýchlosť reakcie horných končatín na audiovizuálny podnet.
 • AirBike - 30 sekúnd na plno – test anaeróbneho výkonu a kapacity.

Okrem iného spolu s NŠC máme pre vás pripravenú super súťaž, kde na AirBike budete môcť ukázať, čo vo Vás drieme! ;)

V utorok taktiež uvidíte, ako vyzerá tréning pre našich najmenších a o 17:00 hod. sa opäť predstaví Tomi KID team junior.

V stredu 23.11. sa okrem ranných tréningov a návštevy základnej školy môžete tešiť na špičkových boxerov z Maďarska, s ktorými naši chlapci zasparujú a predvedú ako vyzerá pravý boxerský sparingový tréning.

Poobede sa vám predstaví Športový klub polície z Bratislavy a taktiež úspešný boxerský klub BC Stavbár Nitra na čele s reprezentačným trénerom Slovenskej boxerskej federácie, Palom Hlavačkom.

Štvrtok môžeme nazvať aj Olympijský a paraolympijský deň! Pre ľudí bude pripravený celodenný program venovaný Olympijským a paralympijským hrám a priblíženiu verejnosti, ako prebieha športová príprava na OH a PH.

Štvrtok je Olympijský a paralympijský deň, pozvali sme k nám Slovenskú paraboxerskú asociáciu, úžasní ľudia, ktorí vám ukážu, že aj so zdravotným hendikepom sa dá hýbať a venovať športu. Navštívi nás aj chlapec s autizmom, ktorý spolu s rodičmi pravidelne chodí na tréningy. Je to nesmierna motivácia. Budeme sa rozprávať o priebehu ich tréningov, ale taktiež aj o tom, ako reagovať na ľudí s hendikepom v našom okolí.

Zároveň sa povenujeme aj Olympijským hrám, náš Olympionik Andrej Bandi Csemez vám porozpráva zážitky a skúsenosti z Olympijských hier v Tokiu a jeho momentálnu prípravu na najbližšie kvalifikácie na Olympijské hry 2024 v Paríži.

Počas týždňa taktiež pripravujeme galavečery, ktoré budú najmä o kvalitných boxerských zápasoch.

V piatok sa vám predstaví REAL FIGHT ARENA, ktorá tento rok vstupila na profesionálnu scénu MMA a úspešne prináša umenie bojových športov širokému publiku divákov v tej najvyššej kvalite.

RFA je tu s cieľom je podporiť slovenské a české základne bojovníkov, ktorým pomôže na ceste stať sa nielen profesionálmi, ale aj hviezdami MMA. Okrem iného, ako prvá organizácia na česko-slovenskej scéne, podporuje aj amatérskych bojovníkov.

V rámci našej spolupráce sme v júli 2022 spoločne absolvovali špičkové športové sústredenie na Kube, o ktorom vám viac povieme práve v piatok 25.11.2022 u nás na Akadémii Tomiho Kida.

Sobota bude venovaná boxerským tréningom a sparingom s boxerským teamom z Rakúska.

Nakoľko je Medzinárodný boxerský maratón naozaj jedinečným podujatím na Slovensku, realizáciou tohto projektu sa zapíšeme do Slovenskej knihy rekordov s rekordom Najdlhšie trvajúceho boxerského maratónu.

Všetky bližšie informácie k projektu budú zverejňované na webe www.tomikid.com. Taktiež nás sledujte na našich sociálnych sieťach Akadémia Tomiho Kida a tomikid_official, kde budete môcť sledovať živé vysielania a podrobné dianie z maratónu. Veľmi sa tešíme na Vašu návštevu!

  SPÄŤ NA NOVINKY