Andrej „Bandi“ Csemez na olympiáde v Tokiu bojoval so cťou

  30. júl 2021

Olympiáda v Tokiu sa pre malú boxerskú výpravu reprezentujúcu Slovensko včerajším dňom skončila. A to očakávaným osemfinálovým zápasom Andreja „Bandiho“ Csemeza pod vedením Tomiho KID Kovácsa proti Arméncovi Armanovi Darčiňanovi. Napriek úspešnému prvému kolu napokon súper Bandiho prevalcoval a po hodnoteniach rozhodcov prehral na body. No jeho celkový výkon na olympiáde, neskutočné nasadenie a odvaha si zaslúžia mimoriadnu úctu a pochvalu. Počas celej prípravy sa vyznačoval pedantným a profesionálnym prístupom. „Neprišiel som si užívať, ja som v robote,“ odpovedal na otázku, ako si užíva účasť na olympiáde v Tokiu. Tento postoj, tvrdá makačka a maximálne nasadenie na hranici všetkých možností sú pre Bandiho typické všeobecne. Aj to je dôvod, prečo hneď v úvodnom zápase proti Aeronovi Solomonovi Princemu z Trinidadu a Tobaga zvíťazil.

„Ja som veľmi hrdý na neho! Do prípravy na olympijskú kvalifikáciu dal maximum, zodpovedne dodržal všetky pokyny a rady. Neplakal po náročných tréningoch, aj keď to často bolelo, ale išiel si za svojím cieľom,“ hodnotil Tomi KID pôsobenie Bandiho.

Už len fakt, že vďaka Bandimu po dlhých 25 rokoch malo Slovensko zastúpenie aj v boxe, hovorí o tom, že tu máme množstvo úžasných talentov. Bandiho príbeh je navyše výnimočný v tom, že sa nevzdal ani po ťažkej autonehode a vytrvalo na sebe pracoval. Rovnaké nasadenie ako v osobnom živote preukazoval po celý čas aj na olympiáde. „Tu v Tokiu pristupoval maximálne profesionálne k svojej práci, na tréningoch bola radosť ho sledovať a pre úspech odviedol naozaj všetko,“ dodáva Tomi.

Dotiahnuť to na najvýznamnejšie športové podujatie sveta je úspech, za ktorý sme na Bandiho všetci nesmierne hrdí. Gratulujeme a ďakujeme!

  SPÄŤ NA NOVINKY