Tomi KID Kovács je majstrom sveta v profesionálnom boxe a v súčasnosti najúspešnejším slovenským boxerom.
Jeho otec Pavol je bývalý československý šampión a niekoľkonásobný reprezentant. Tomi začal s boxom v rodnej Galante a už po roku aktívnej činnosti sa stal Majstrom SR. Počas amatérskej kariéry odboxoval vyše 220 zápasov a svoje umenie ukázal vo viacerých európskych krajinách, vrátane Švajčiarska, Rakúska, Talianska, Dánska či Nemecka, kde neprehral celé štyri roky.
V januári 2008 dostal Tomáš zaujímavú ponuku z Maďarska a prestúpil k profesionálom. Hneď pri svojom debute zvíťazil spôsobom technického KO.

V poloťažkej hmotnosti získal viacero titulov a do decembra 2013 bol v profesionálnom ringu neporazený. Aktuálne skóre je – 27 víťazstiev, z toho 16 KO a 2 prehry. V decembri 2009 sa v strhujúcom súboji s Keňanom Samsonom Onyangom stal majstrom sveta organizácie World Boxing Foundation v poloťažkej váhe a 25. februára 2011 v súboji s Hamzom Wanderom z Ugandy získal titul európskeho šampióna WBO. V Bratislave zvíťazil nad Fínom Samim Selesmaaom v 6-kolovom zápase jednomyseľným verdiktom rozhodcov. Tomi si boxerské rukavice navliekol vo svojom rodnom meste v Galante proti súperovi z Tanzánie, Saidom Mbelwom. Súper po absolvovaní kompletného počtu ôsmich kôl z tohto stretnutia odišiel domov ako porazený na body. Pre Tomiho to bol druhý súboj v prvej polovici toho kalendárneho roka: koncom marca v maďarskom Szentesi zvíťazil nad domácim Péterom Vécsim technikým k. o. v 5. kole. 14. decembra 2013 sa v San Antoniu, Texas pokúsil zabojovať o titul WBA a IBA proti kazašskému boxerovi Beibutovi Shumenovi. Ten ho však v náročnom súboji zdolal tehnickým K.O. 26.apríla v Žiline nastúpil proti bronzovému olympionikovi Zoltánovi Béresovi, ktorý má na konte takmer stvoku profesionálnych zápasov. Tomi ho zdolal v 2. kole TKO. Posledný zápas sa uskutočnil 31.októbra 2014 v trnavskej mestskej hale proti Hamzovi Wandrovi o titul organizácie WBF. Tomi porazil Uganďana na body v desiatich kolách.

V súčasnosti sa Tomi venuje pomoci iným. Pomocou svojho najnovšieho projektu Vyboxuj si svoj sen chce prejsť celé Slovensko a pomôcť tak množstvu ľudí.